W tym miesiącu premiera książki o Hell’s Angels!

Dziś na polskich moto-czytelników jak grom z jasnego nieba spadła wiadomość, że w końcu w naszym rodzimym języku zadebiutuje książka Huntera S. Thomsona.

Hell’s Angels – Anioły Piekieł ma pojawić się w polskich księgarniach jeszcze w lutym – donosi Polskie Radio.

Książkowym molom zapewne nie będzie obce nazwisko autora – Thomson napisał słynny Dziennik Rumowy (na podstawie jego książki powstał film z Johnym Deppem) czy Lęk i odrazę w Las Vegas a zwykłych fanów dwóch kółek zainteresuje bez wątpienia treść książki czyli reportaż o słynnym gangu motocyklowym Hell’s Angels.

Jeśli wierzyć opiniom krytyków, książka jest genialna. No i nie ma się co dziwić! Thomsom przez blisko rok bujał się z Hells’ami będąć świadkiem ich eksperymentów z LSD i marychuaniną a także wielu brutalnych czynów i akcji, dzięki którym ‘zawdzięczają’ po dziś dzień trwającą sławę.

Thomsom nie dość że obserwował i pisał, to wniknął w ich szeregi tak głęboko, że tak naprawdę w pewnym momencie sam się w tym wszystkim zatracił, nie ukrywając przy tym swojej sympatii dla moto-gangu.

Brud, męskie rytuały czy imprezy przeciążone koksem lub zalane hektolitrami alkoholu a także oszałamiające wypady nierzadko kończące się w brutalny sposób dobitnie znajdują swoje odzwierciedlenie w tym co pisze autor – mówi jeden z recenzentów oryginału. Mowa o takiej książkowej wersji Sons of Anarchy, tyle że z historiami z życia wziętymi.

Sprawa nie jest jednak aż tak banalna, a w książce znajdziemy opis świata do którego pewnie niewielu z nas odważyło by się wejść.

Sam będąc podekscytowany napisałem do wydawnictwa, z zapytaniem o dokładną datę kiedy znajdzie się to cudo na półkach księgarni. Okazuje się, że dzisiaj książki wyjechały z drukarni a więc… polowanie czas zacząć!

Niebieska Studnia

Nareszcie! Dziękujemy bardzo za cierpliwość. Już za miesiąc w księgarniach niezwykła saga Huntera S. Thompsona. Za okładkę jak zawsze odpowiada Paweł Jońca.