Valentino Rossi będzie miał swoją grę!

Włoski producent gier – firma Milestone zapowiedziała wyprodukowanie gry dedykowanej popularnemu „Doktorowi”. Pstryczek w nos dla Lorenzo?

„Valentino Rossi The Game” będzie kolejną grą należącą do dorocznej serii MotoGP. W 2016 roku zostanie ona poświęcona 9-krotnemu mistrzowi świata. Co ciekawe odniesienia do „Doktora” nie ograniczają się tylko do tytułu. Wręcz przeciwnie! Prócz znanych z poprzednich odsłon trybów rozgrywki, pojawi się możliwość udziału w rajdach samochodowych czy latania po torze motocrossowym. Dla fanów Vale – prawdziwa gratka, gdyż włoski kierowca właśnie tak lubi spędzać swój czas. Dodatkowo producent zapowiada, że gracze będą mogli krok po kroku  odtworzyć karierę włoskiego mistrza.

Przyznam szczerze, że zdziwiło mnie to, że najnowsza gierka zostanie poświęcona właśnie Rossiemu. Wydawałoby się przecież, że wypada pierwszą dedykowaną odsłonę poświęcić nowemu mistrzowi czyli Jorge Lorenzo. Zadecydowano jednak inaczej. Być może jest to swoista nagroda pocieszenia dla „Doktora” od włoskiego (a jakże by inaczej) studia. Tak czy owak, chyba wrócę do gry.

Premiera  w czerwcu przyszłego roku. Sycić będzie można na PS4, XboxOne i PC.

W sieci zadebiutował także oficjalny film promujący grę. Na razie to jednak tylko zlepek ujęć z kariery „Doktora”.

Zdjęcie główne: youtube/screenshot